Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club

Gecreëerd op 17/06/2016 [Feestelijkheden]

Rit en BBQ

25 jaar Essense Aanspanning, zilveren jubileum, het geeft toch een speciaal gevoel!

25 mooie men-jaren, da moest toch gevierd worden!

We hebben ons in ’t bestuur vaak afgevraagd, HOE gaan we dit aanpakken? Wat gaan we doen, het mag best iets aparts zijn, maar wat?

Op een gegeven moment kwam het idee bovendrijven om een apart feestcomité op te richten, ondersteund door enkele bestuursleden. Josee en Wiske hebben er samen met Martha en Leo hun schouders onder gezet, en met hier en daar wa ruggespraak met het bestuur ivm te besteden bedrag, locatie e.d.m. zijn we tot een feestdag gekomen op zondag 12 juni 2016.

En of het een feestdag geworden is zullen allen die aanwezig waren alleen maar bevestigen. We zijn de dag begonnen met een rit vertrekkende vanaf het 'Mariaheem'. Geen te lange rit (+/- 25 km) want er was voor die avond nog een feestje zonder viervoeters gepland.

Leo en Cyriel M. hebben hun streekkennis nog eens boven gehaald. Denk dat we zo ongeveer alle zandwegen van den Hoek (Essen) hebben bereden, er waren er zelfs bij waar ik geen weet van had dat ze bestonden.

Zo hebben ze ons nog eens duidelijk laten zien in welk super mooi landschap we leven, we beseffen dit veel te weinig. Op verschillende plaatsen werden er gedeelten van de pas geopende Grensroute betreden, en denk je, waarom draaien die hier nu rechts en nie links, daar is het zoveel mooier, maar dat heeft dan weer met ‘toelatingen’ te maken.

Gelukkig moeten wij niet altijd op onze Grensroute rijden. Even een niet gepland tussenstopke gemaakt bij de Wolfsheuvel en dan door naar ’t Grenspark. Hier zijn de wegen die we berijden mooi bijgewerkt en opgehoogd zodat we over mooie gladde wegen kunnen rijden. Zelfs in ’t Grenspark houden ze al een beetje rekening met onze verzuchtingen, en uit wederzijds respect geven wij tijdig onze passages door. Het is momenteel prettig samenwerken met hen (Natuurpunt).

Cyriel en Leo, jullie boden ons een ritje van ongeveer 80% zand aan, door één van de mooiste stukjes landschap uit de streek en of jullie ook voor ’t weer verantwoordelijk waren, zelfs dàt zat goed. BEDANKT, ook namens onze viervoeters.

Nu we Leo en Cyriel al een pluim hebben gegeven moeten we niet denken dat de rest van ’t feestcomité stil heeft gezeten. Zij zorgden voor de start, met koffie en koek, zorgden dat er niet te veel sporen werden achter gelaten door de paardjes, en zetten de zaal klaar zodat er later op de dag volop kon genoten worden. Na de rit hadden we rustig de tijd om onze gespierde vrienden naar huis te brengen en ze de nodige verzorging te geven die ze verdienden. Nu zelf nog in een proper pak en dan terug naar ’t Mariaheem.

Hier werden we opgewacht door onze (club)helpers, Jeroen, Jens en Wonne, zij hebben ons al meer geholpen bij de Sint Hubertusviering in november. Ook aan hen 'een dikke bedankt'.

Met een natje in de hand en allemaal paardenvrienden om je heen werd er wa afgebabbeld, oude (alleen  leuke) koeien uit de sloot gehaald en grappen en grollen verteld, gewoon een leuke boel zouden ze over de grens zeggen.

De voorzitter nodigde iedereen uit om plaats te nemen aan de tafels, anders zouden we straks zwart geblakerd vlees te eten krijgen en da was nie de bedoeling. Hij nam nog even het woord over de clubgeschiedenis en enkele speciale realisaties door de jaren heen met als topper natuurlijk ons jaarlijks weekend...

En dan vraagt hij aan de Jef (onze oud-, niet oude voorzitter) om nog eens een woordje te placeren. En de Jef kennende, die moet er nie bij nadenken, die woorden vloeien eruit alsof hij zijn speechke al weken had voorbereid, hij kan het nog steeds met verve!

En nu is ’t tijd om den bakker van den BBQ een pluim te geven, een lekker en gevarieerd groetenbuffet voorzien, maar het belangrijkste op den BBQ is toch nog altijd het vlees. Gemarineerde kip, varkensfilet met een spekrandje, rumsteak of worst, wie nadien nog met een grollende maag zat had dit duidelijk aan zichzelf (of aan Pascal Naessens) te danken (tips Mia Van Loon.)

Om de laatste gaatjes te vullen was er nog een crèmeke van huize Meeusen, met verse aardbeien, verse slagroom en warme chocoladesaus, zo lekker, je mag op dieje moment de caloriekes nie tellen... en smullen maar…

Als ge dan nog weet dat er aan drank niks ontbrak, mèt bediening, zodat ge niks van al die interessante gesprekken moest missen, dan weet ge dat gezelligheid steeds de bovenhand haalt. Onze ex voorzitter heeft zich zelfs laten verleiden om terug toe te treden in ons vriendenclubke, ik denk dat hij zijn eigen speechkes mist.

Voor gans dezen dag nen dikke PROFICIAT en nen dikke MERCI aan iedereen die hieraan heeft meegeholpen, durf geen namen te noemen want ik zou er kunnen vergeten, het was TOP.

Ook danken we nog Ingeborg en Walter voor het afhalen van de pijlen, alleen voeg ik hier wel een kleine opmerking aan toe, als je tijdig inschrijft zoals iedereen, is dit leuker voor de organisatoren.

Groeten Jan De Bie

---------------------------------------

Verslag van onze Clubnoorderburen Biemans: rit ter ere van het 25 jarig bestaan…

Het begon een beetje hectisch, we zagen ‘s morgens pas de e-mail dat het vertrek een uur vervroegd was, dat hadden we niet voorzien. Maar alles werkte toch mee en we stonden om 9.45uur  vertrekkers klaar.

Nog even de uitnodiging halen want wat is het adres ? Wij komen van bij Breda… Via google, ook dat gevonden, vertrek 10.00 uur, drie kwartier Essen dat moet lukken.

Vrolijk de Tom/Tom ingesteld en op weg!

In Essen aangekomen een omleiding: sluip door... kruip door... en zo toch weer op de goede route gekomen!

Even voor elf arriveerden we aan het college, daar werden we hartelijk begroet. Het inspannen duurde niet lang en we vertrokken om 11.10 met onze twee A welshjes, een Engelse aanspanning, en ze hadden er zin in!

We hebben weer genoten van de mooie weidse omgeving en natuurlijk de

KALMHOUTSE HEIDE

een schitterend gebied om met paard en wagen te verkennen.

Onze twee dames hebben goed hun best gedaan, na twee koffiepauzes ( bij de laatste pauze kwam nog een span mini’s voorbij, schitterend zoals ze marcheerden) onderweg en wat motregen kwamen we rond 14.45 uur weer terug bij de vertrekplaats!

Onze complimenten voor diegenen die de route uitgezet hebben! Het pijltjessysteem werkt fantastisch, iedereen rijdt z’n eigen tempo!

Werkelijk formidabel, je stapt als het uitzicht erom vraagt of je draaft en dit alles in je eigen tempo! Rond 16.00 uur waren we weer opstal en rond 17.00 uur was alles aan de kant en verzorgd, daarna een heerlijk glaasje wijn, het was een mooie dag genieten in ons buurland!

Groeten Mario en Tonny

----------------------------------------

Helaas zijn er geen foto's van de aanspanningen want de inrichters konden niet overal tegelijk zijn... maar zoals je kan zien zijn er wel foto's van het spetterend feest 's avonds !

Wie een mooie foto van zijn/haar aanspanning heeft mag deze altijd doorsturen naar ons e-mailadres zodat wij deze op onze website kunnen plaatsen...

Groeten van het feestcomité:   Josee, Wiske, Leo en Martha

Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Mia en Louis: ook weer eens in het regenland België, maar mèt de glimlach !
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
... en smullen maar.... ook aan wijn geen gebrek !!
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Onze ex- en huidige voorzitter broederlijk naast elkaar !
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Josee en Hermin: altijd graag bij !!
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
Feestelijkheden 25-jarig bestaan van onze club
De pijlenhangers van deze dag Leo en Cyriel !!! Bedankt menners !
De pijlenafhalers van deze dag Ingeborg en Walter !!! Bedankt menners!
Feestcomité: Josee
Feestcomité: Wies
Feestcomité: Leo
Feestcomité: Martha
Deel dit bericht